Back

Jazykový kurz v Bournemouth

V termínu od 28. 4. do 4. 5. vyjede 30 žáků druhého stupně na výukový zájezd do Anglie, městečka Bournemouth. Žáci se budou dopoledne věnovat zdokonalování anglického jazyka v místní jazykové škole, odpoledne budou vyjíždět na výlety do okolí. Poslední den stráví v Londýně a navštíví jako nejznámější památky.

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE
Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.

2. DEN: BOURNEMOUTH
Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do Francie, abychom se přepravili přes kanál La Manche. Po příjezdu do Velké Británie se vydáme do Bournemouth. Projdeme se centrem města, po hezké oblázkové pláži a ze zábavního mola se rozhlédneme po okolí. V případě zájmu navštívíme místní Oceanárium s proskleným tunelem a expozicí mořských živočichů celého světa nebo si zahrajeme zábavnou hru na poznání města. Večer se ubytujeme v hostitelských rodinách, kde si dáme večeři a odpočineme si.

3. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, CORFE CASTLE, LULWORTH COVE, DURDLE DOOR
Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny v místní škole. Odpoledne navštívíme romantickou zříceninu Corfe Castle, zasazenou do kopcovité krajiny jižního Dorsetu. Poté prozkoumáme Jurské pobřeží – zastavíme se u Lulworth Cove, krásného malého zálivu orámovaného křídovými útesy, a dojdeme ke skalní bráně Durdle Door. Bude-li teplo, vykoupeme se v moři. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin a navečeříme se.

4. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, BEAULIEU
Po snídani nás opět čeká výuka angličtiny v místní škole. Odpoledne přejedeme do Beaulieu, kde navštívíme Národní muzeum motorismu, které se nachází na pozemcích bývalého cisterciáckého kláštera a viktoriánského panství. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin a navečeříme se.

5. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, STONEHENGE, SALISBURY
Po snídani nás naposledy čeká výuka angličtiny v místní škole. Odpoledne navštívíme asi nejslavnější pravěký megalitický monument v Evropě – Stonehenge. Podíváme se do návštěvnického centra s expozicí k prehistorickému osídlení zdejší krajiny a samozřejmě si prohlédneme i samotný kamenný kruh, starý více než 5 000 let. Odpoledne se zastavíme v nedalekém městě Salisbury s nádhernou gotickou katedrálou s nejvyšší kostelní věží v Británii a s vystaveným originálem Velké listiny svobod z r. 1215. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin a navečeříme se.

6. DEN: LONDÝN – WESTMINSTER
Po snídani nás čeká celodenní prohlídka Londýna. Lodí se přesuneme do centra a během procházky uvidíme sídlo krále Buckingham Palace, místo královských korunovací Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square s Národní galerií, projdeme se čtvrtí Soho, kde zavítáme na Piccadilly Circus se světelnými reklamami, do čínské čtvrti a na Leicester Square. Odpoledne si nakoupíme suvenýry a navštívíme některou ze známých londýnských atrakcí. V podvečer se s Londýnem rozloučíme, metrem přejedeme k autobusu a odjedeme jihovýchodním směrem ke kanálu La Manche, přes který se vrátíme zpět do Francie.

7. DEN: NÁVRAT DO ČR
Přes noc projedeme Belgií a Německem s potřebnými zastávkami na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

Leave A Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *