Back

Naši žáci

HomeNaši žáci

Zde Vám představujeme některé naše žáky, kteří dosáhli zajímavých úspěchů ve sportovních disciplínách, vědomostních soutěžích, tvořivých dílnách a jiných zajímavých aktivitách.

Naše šikovné žáky vám ve školním roce 2024/25 přibližuje neméně šikovná redakce tvořená těmito žáky: Nicol Gaálová, 7.A; Karolina Starčak, 7.A; Michaela Štýbrová, 7.C; Sarah Klesnarová, 9.A; Asema Kurbanbaeva, 9.A.

Adéla Vosátková 9.B (2025-2026)

Adéla Vostátková (9.B) postoupila do okresního kola AJ olympiády, kde se umístila na 11. místě, ale jen díky opravdu silné konkurenci. Je také tvořivá a zajímá se o historii, má ráda Alžbětu Bavorskou (Sissi).

R: Můžeš se nám krátce představit?

A: Jsem Adéla Vosátková z 9.B.

R: V čem jsi uspěla? A: V Olympiádě anglického jazyka. Byla jsem v okresním kole na 11. místě.

R: Byla jsi v soutěži hotova dříve, než vypršel časový limit? A: Moc ne, jen asi o 5 minut dříve.

R: V kolika letech jsi s angličtinou začala? A: Ve třetí třídě.

R: Jak často se angličtině věnuješ? A: Tak 3 hodiny denně v rámci sociálních sítí.

R: Jak se angličtině věnuješ mimo školu? A: Čtu v angličtině, pak ty sociální sítě. Dříve jsem také zkoušela Duolingo.

R: Co jiného ráda děláš? A: Ráda chodím ven. Jak už padlo předtím, ráda čtu: spíše něco do 300 stran, nějaké fantasy, nebo romantiku.

R: Co škola – jaké školní předměty tě baví? A: Mám ráda dějepis a angličtinu.

R: Kam by ses chtěla jít dál vzdělávat? A: Na školu s oborem cestovní ruch.

R: A jakou práci bys chtěla v životě dělat? A: Přesně ještě nevím, ale určitě něco s tím cestováním.

R: Děkujeme za rozhovor. A: Já děkuji.

Agnes Jelínková, 7.C (2025-2026)

Agnes se účastnila Olympiády mediální gramotnosti, které se vyhodnocovalo celorepublikově a Agnes byla v prvním kole celorepublikově na 18. Místě.

 

R: Můžeš se nám krátce představit? A: Jmenuji se Agnes Jelínková, je mi 13 let a chodím do 7.C.

R: V čem jsi uspěla? A: V Olympiádě mediální gramotnosti. V prvním kole jsem se celorepublikově umístila na 18. místě.

R: O co v té Olympiádě šlo? A: Znalosti o světě internetu: co máme nebo nemáme používat.

R: Jak jsi se na Olympiádu připravovala? A: Dozvěděla jsem se o ní pár minut před hodinou (kdy se soutěžní test vyplňoval).

R: Bylo to pro tebe těžké, nebo lehké? A: Těžké, jelikož jsem o tom nevěděla, ale dalo se to zvládnout.

R: Pomohla ti soutěž dívat se na média jinak? A: Trochu ano. Dávám si větší pozor.

R: Čekala jsi takový úspěch? A: Nečekala, jelikož spolužáci jsou v tom také dobří.

R: Bavila tě soutěž? A: Tak ano: jednak jsme se nemuseli učit, ale také jsem se něco nového naučila.

R: V kolika letech jsi začala používat sociální sítě? A: Asi od 3. třídy.

R: Co jiného ještě ráda děláš? A: Ráda sportuju, kreslím, nebosi čtu fantasy literaturu.

R: Jaké školní předměty tě baví? A: Tělocvik a matematika.

R: Máš už nějakou představu, kam by ses chtěla jít dál vzdělávat? A: Asi gymnázium ve Slaném a později na vysokou, ale zatím nevím kterou.

R: Děkujeme za rozhovor. A: Díky.

Viktor Šojdel 2.C (2025-2026)

Viktor je všestranně nadaný, zejména ale na zeměpis (který se ještě ani formálně neučí). Dle p. Učitelky hravě strčí do kapsy kdejakého páťáka.

R: Slyšely jsme, že jsi velice šikovný. Znáš spoustu států, jejich vlajky a hlavní města. Jak ses naučil tolik hlavních měst a vlajek? 
V: Tatínek hodně pracovně cestuje, takže jsem z cestovatelské rodiny. 

R: Máš nějakou oblíbenou zemi? Čím je pro tebe zajímavá? 
V: Mám rád Francii. Líbí se mi Eiffelova věž. 

R: Umíš překvapit spolužáky nebo paní učitelku nějakou zajímavostí o světě? Jakou naposledy? 
V: Vyjmenovanými slovy a těmi hlavními městy evropských států. 

R: Kdo tě doma nejvíce podporuje v tom, co tě baví? 
V: Moje mamka. 

R: Je něco, co rád vyrábíš nebo stavíš? Co naposledy? 
V: Rád si hraju s legem.  Stavím budovy a města. 

R: Na co jsi na sebe nejvíce hrdý? 
V: Zeměpis a docela taky matematika. 

R: Čím bys chtěl být, až vyrosteš? Proč právě to? 
V: Nejsem si jistý. Ještě úplně nevím. 

R: Kdybys mohl jeden den dělat úplně cokoliv, co by to bylo? 
V: Rád bych stavěl lego. 

R: Děkujeme za rozhovor. 
V: Díky. 

thumbnail_9A Šeflová
thumbnail_Diplom Šeflová

Barbora Šeflová, 9.A (2024-2025)

 Barbora ráda tvoří a zúčastnila se soutěže řemesel organizované ostravským Střediskem volného času.

 

R: V čem jsi uspěla, co jsi vyrobila a na jakém místě jsi se umístila?

B: Kreativní soutěž… vytvoření fotografie nebo řemeslného díla. Účastnila jsem se kategorie fotografie, kde jsem se neumístila, ale v kategorii řemeslné tvorby jsem byla první na celostátní úrovni. Můj výrobek byl sádrový odlitek rukou s dřevěnými prvky.
R: Jak často se věnuješ řemeslné tvorbě a co k tomu potřebuješ?
B: Raději kreslím, třeba s bratrem. Soutěž mě inspirovala zkusit něco nového, právě třeba vyrábět něco ze dřeva a sádry. Je k tomu potřeba nějaké místo pro tvorbu, třeba kus garáže.
R: Jak dlouho ti výroba trvá?
B: U té soutěže nejdéle trvalo čekání na dodání těžce sehnatelných materiálů. Když maluju obrazy, tak záleží na velikosti. U plátna asi metr na metr tak tři dny. Menší obrazy by byly rychlejší, ale mám raději větší plátno, protože obraz může mít více detailů.
R: Kdo tě k tomu prvně přivedl?
B: Moje maminka. Pracovala s barvami a společně jsme kreslily abstraktní obrazy.
R: Kolik ti tehdy bylo, když jsi začala?
B: Už od malička jsem ráda vyráběla. Vždy k Velikonocům nebo Vánocům jsem něco vyrobila.
R: Co na výrobě nebo kreslení máš ráda?
B: Nic mě neomezuje, mohu tvořit co mě napadne. Vlastně přenáším duši na papír a uvolňuje mě to.
R: Co jiného ještě ráda děláš?
B: Ráda sportuju, ale hlavně kreslím. Nejraději zvířata.
R: Ještě nám pověz něco ke škole, třeba jaké předměty tě baví?
B: Hodně mi baví dějepis a výtvarka. V dějepisu je uklidňující výklad a je to komfortní. Výtvarka mě také uklidňuje.
R: Děkujeme a přejeme ti mnoho dalších úspěchů.
B: Díky
WhatsApp Image 2025-04-29 at 19.02.39
WhatsApp Image 2025-04-29 at 18.56.54

Jakub Štěpán, 5.A (2024-2025)

 Jakub je několikanásobným mistrem ČR v různých plaveckých disciplínách.
 

R: Nejdříve bychom se tě chtěly zeptat v čem jsi uspěl a jak jsi se umístil?

J: V mistrovství České republiky.

R: A v jakém sportu?

J: V plavání.

R: A v jakém stylu

J: Různě.

R: Na jakém místě jsi se umístil?

J: Na prvním – opakovaně. Jsem několikanásobným mistrem Republiky.

R: Jak často se plavání věnuješ:

J: Každý den

R: Každý den, vážně?

J: Ano, každý všední den odpoledne, navíc i dvakrát týdně ráno před školou a pak ranní trénink v sobotu.

R: Kolik času ti zabere příprava?

J: Denně dvě hodiny.

R: Jak jsi k plavání přišel?

J: Přivedla mě k tomu rodina, protože všichni rádi plaveme.

R: V kolika letech si začal?

J: Asi už v pěti.

R: Baví tě to?

J: Jo.

R: Co jiného mimo plavání děláš? Máš volný čas?

J: Spíše moc ne.

R: A co tak rád děláš?

J: Spím.

R: Jaký předmět tě baví ve škole?

J: Tělocvik.

R: Takže jsi sportovní typ.

J: Jo, to určitě