Zde Vám představujeme některé naše žáky, kteří dosáhli zajímavých úspěchů ve sportovních disciplínách, vědomostních soutěžích, tvořivých dílnách a jiných zajímavých aktivitách.
Naše šikovné žáky vám ve školním roce 2024/25 přibližuje neméně šikovná redakce tvořená těmito žáky: Nicol Gaálová, 7.A; Karolina Starčak, 7.A; Michaela Štýbrová, 7.C; Sarah Klesnarová, 9.A; Asema Kurbanbaeva, 9.A.
Adéla Vosátková 9.B (2025-2026)
Adéla Vostátková (9.B) postoupila do okresního kola AJ olympiády, kde se umístila na 11. místě, ale jen díky opravdu silné konkurenci. Je také tvořivá a zajímá se o historii, má ráda Alžbětu Bavorskou (Sissi).
R: Můžeš se nám krátce představit?
A: Jsem Adéla Vosátková z 9.B.
R: V čem jsi uspěla? A: V Olympiádě anglického jazyka. Byla jsem v okresním kole na 11. místě.
R: Byla jsi v soutěži hotova dříve, než vypršel časový limit? A: Moc ne, jen asi o 5 minut dříve.
R: V kolika letech jsi s angličtinou začala? A: Ve třetí třídě.
R: Jak často se angličtině věnuješ? A: Tak 3 hodiny denně v rámci sociálních sítí.
R: Jak se angličtině věnuješ mimo školu? A: Čtu v angličtině, pak ty sociální sítě. Dříve jsem také zkoušela Duolingo.
R: Co jiného ráda děláš? A: Ráda chodím ven. Jak už padlo předtím, ráda čtu: spíše něco do 300 stran, nějaké fantasy, nebo romantiku.
R: Co škola – jaké školní předměty tě baví? A: Mám ráda dějepis a angličtinu.
R: Kam by ses chtěla jít dál vzdělávat? A: Na školu s oborem cestovní ruch.
R: A jakou práci bys chtěla v životě dělat? A: Přesně ještě nevím, ale určitě něco s tím cestováním.
R: Děkujeme za rozhovor. A: Já děkuji.
Agnes Jelínková, 7.C (2025-2026)
Agnes se účastnila Olympiády mediální gramotnosti, které se vyhodnocovalo celorepublikově a Agnes byla v prvním kole celorepublikově na 18. Místě.
R: Můžeš se nám krátce představit? A: Jmenuji se Agnes Jelínková, je mi 13 let a chodím do 7.C.
R: V čem jsi uspěla? A: V Olympiádě mediální gramotnosti. V prvním kole jsem se celorepublikově umístila na 18. místě.
R: O co v té Olympiádě šlo? A: Znalosti o světě internetu: co máme nebo nemáme používat.
R: Jak jsi se na Olympiádu připravovala? A: Dozvěděla jsem se o ní pár minut před hodinou (kdy se soutěžní test vyplňoval).
R: Bylo to pro tebe těžké, nebo lehké? A: Těžké, jelikož jsem o tom nevěděla, ale dalo se to zvládnout.
R: Pomohla ti soutěž dívat se na média jinak? A: Trochu ano. Dávám si větší pozor.
R: Čekala jsi takový úspěch? A: Nečekala, jelikož spolužáci jsou v tom také dobří.
R: Bavila tě soutěž? A: Tak ano: jednak jsme se nemuseli učit, ale také jsem se něco nového naučila.
R: V kolika letech jsi začala používat sociální sítě? A: Asi od 3. třídy.
R: Co jiného ještě ráda děláš? A: Ráda sportuju, kreslím, nebosi čtu fantasy literaturu.
R: Jaké školní předměty tě baví? A: Tělocvik a matematika.
R: Máš už nějakou představu, kam by ses chtěla jít dál vzdělávat? A: Asi gymnázium ve Slaném a později na vysokou, ale zatím nevím kterou.
R: Děkujeme za rozhovor. A: Díky.
Viktor Šojdel 2.C (2025-2026)
Viktor je všestranně nadaný, zejména ale na zeměpis (který se ještě ani formálně neučí). Dle p. Učitelky hravě strčí do kapsy kdejakého páťáka.
R: Slyšely jsme, že jsi velice šikovný. Znáš spoustu států, jejich vlajky a hlavní města. Jak ses naučil tolik hlavních měst a vlajek?
V: Tatínek hodně pracovně cestuje, takže jsem z cestovatelské rodiny.
R: Máš nějakou oblíbenou zemi? Čím je pro tebe zajímavá?
V: Mám rád Francii. Líbí se mi Eiffelova věž.
R: Umíš překvapit spolužáky nebo paní učitelku nějakou zajímavostí o světě? Jakou naposledy?
V: Vyjmenovanými slovy a těmi hlavními městy evropských států.
R: Kdo tě doma nejvíce podporuje v tom, co tě baví?
V: Moje mamka.
R: Je něco, co rád vyrábíš nebo stavíš? Co naposledy?
V: Rád si hraju s legem. Stavím budovy a města.
R: Na co jsi na sebe nejvíce hrdý?
V: Zeměpis a docela taky matematika.
R: Čím bys chtěl být, až vyrosteš? Proč právě to?
V: Nejsem si jistý. Ještě úplně nevím.
R: Kdybys mohl jeden den dělat úplně cokoliv, co by to bylo?
V: Rád bych stavěl lego.
R: Děkujeme za rozhovor.
V: Díky.
Barbora Šeflová, 9.A (2024-2025)
Barbora ráda tvoří a zúčastnila se soutěže řemesel organizované ostravským Střediskem volného času.
R: V čem jsi uspěla, co jsi vyrobila a na jakém místě jsi se umístila?
Jakub Štěpán, 5.A (2024-2025)
Jakub je několikanásobným mistrem ČR v různých plaveckých disciplínách.
R: Nejdříve bychom se tě chtěly zeptat v čem jsi uspěl a jak jsi se umístil?
J: V mistrovství České republiky.
R: A v jakém sportu?
J: V plavání.
R: A v jakém stylu
J: Různě.
R: Na jakém místě jsi se umístil?
J: Na prvním – opakovaně. Jsem několikanásobným mistrem Republiky.
R: Jak často se plavání věnuješ:
J: Každý den
R: Každý den, vážně?
J: Ano, každý všední den odpoledne, navíc i dvakrát týdně ráno před školou a pak ranní trénink v sobotu.
R: Kolik času ti zabere příprava?
J: Denně dvě hodiny.
R: Jak jsi k plavání přišel?
J: Přivedla mě k tomu rodina, protože všichni rádi plaveme.
R: V kolika letech si začal?
J: Asi už v pěti.
R: Baví tě to?
J: Jo.
R: Co jiného mimo plavání děláš? Máš volný čas?
J: Spíše moc ne.
R: A co tak rád děláš?
J: Spím.
R: Jaký předmět tě baví ve škole?
J: Tělocvik.
R: Takže jsi sportovní typ.
J: Jo, to určitě

