Back

Stránka třídy 9. B

Jump arena - 18. 6. 24

Žáci 9. B si na dnešek naplánovali relaxační den a strávili část dopoledne v JumpAreně na Zličíně. Byl to příjemně prožitý čas. Užili si spoustu legrace a při skákání nadobro zapomněli na učení. Celý rok pracovali na tom, aby měli dobrý prospěch a byli přijati k dalšímu studiu, tak si v závěru školního roku odpočinek a zábavu určitě zaslouží.

Národní muzeum - 28. 5. 24

Žáci 9. B podnikli 28. 5. exkurzi do Národního muzea v Praze. Exkurze byla součástí studia přírodopisu, navazovala na téma „Vznik a vývoj Země“ a „Vývoj člověka jako živočišného druhu“. Budova Národního muzea je po rekonstrukci v plném lesku, je snad ještě krásnější, než byla v době výstavby. V každém případě je teď majestátní budova krom tradičních sbírek vybavená moderními technologiemi. Muzeum nijak nezaostává za standardy muzeí ve světových metropolích. Expozice jsou názorné, interaktivní, určitě se nenudí návštěvníci žádného věku. Z kopule, která je přístupná v rámci běžné prohlídky, je neopakovatelný pohled na Prahu. Nově má muzeum také svoji aplikaci, díky které můžete nahlédnout do některých expozic, koupit si online vstupenky a mimo jiné „obléknout“ a oživit obrovského plejtváka myšoka, jehož kostra je středobodem zájmu návštěvníků muzea. Žáky 9. B expozice zaujala, někteří říkali, že expozice byla mnohem větší a lepší, než čekali, a že si ani zdaleka nestihli vše prohlédnout. Je to důvod se do muzea opakovaně vracet.

Svět knihy - 23. 5. 24

Francouzská moderní hudba - 30. 11. 23

Dne 30. 11. navštívili žáci kvarty Gymnázia Kladno naši školu. 9. B (francouzská sekce) měla přichystáno představení o současné francouzské hudbě. Akce se vydařila. Doufejme, že bude brzy další příležitost k meziškolnímu setkání.

Francouzské dny - 4. 10. 23

Bonjour a tous,
v úterý 4. října žáci 9. B, kteří mají jako druhý cizí jazyk francouzštinu, vyrazili navštívit Gymnázium Kladno, kde byl připraven místními studenty francouzského jazyka program s názvem Francouzské šansony. Velmi zábavnou formou byla představena hudební scéna od Edith Piaf po současné hudebníky - Stromae, Camille aj. Na závěr bylo připraveno malé občerstvení v podobě dortu v barvách Francie.