ZŠ a MŠ Kladno, Norská 2633 - úvodní stránka

Základní škola
a Mateřská škola
Kladno, Norská 2633

„Učením skládáme obraz světa”

Hlavní menu

Přeskočit na menu vybrané sekce

Select your language/Sprachauswahl

  • English
  • Deutsch


Jazykový pobyt v Anglii

21.10.
2015

V rámci projektu Brána k porozumění odjelo v doprovodu dvou pedagogů v neděli 18. října 2015 dvacet žáků z naší školy na zahraniční studijní pobyt do Velké Británie. Všichni se v pořádku vrátili v sobotu 24. 10. 2015. Celý pobyt byl žákům hrazen z projektu. V této částce byly zahrnuta autobusová doprava, ubytování v rodinách, výuka ve škole, 2 pedagogičtí pracovníci školy jako doprovod. Žáci byli na zájezd vybráni na základě svých výsledků ve škole. Kritérii pro výběr žáků byl prospěch, schopnost dorozumět se v anglickém jazyce, ochota zpracovat zprávu z projektu a v neposlední řadě vhodné chování a schopnost dodržovat pravidla.

19. 10. 2015. Zdravíme z Brightonu

Máme za sebou první den. Cesta byla opravdu dlouhá, ale klidná. Řidiči předvedli skvělou jízdu bez jediného zaváhání. Do přístavu v Calais jsme dorazili ve tři hodiny ráno, ale díky náporu českých škol, jsme prošli pasovou kontrolou až v pět hodin. Trajekt odjížděl v 6.45 a do anglického přístavu Dover dorazil v 6.45 (časový posun). Do Brightonu jsme dorazili o dvě hodiny později. Dle průvodce tento den byl odpočinkový, ale my nachodili devět kilometrů. Viděli jsme Royal Palace, který jsme prošli s audio průvodcem v angličtině a Sealife centre s mnoha mořskými živočichy. Děti dostali prostor pro nákupy na místní hlavní třídě a všichni si den moc užili.

20. 10. 2015. Dobrý den

První noc strávená v rodinách proběhla bez problému a všichni se dobře vyspali a jsou ready a fresch. K večeři byli většinou hranolky, pizza, rybí prsty nebo párky. Zdravou stravu tady asi očekávat nemůžeme. Dnes byl první výukový den v The Bidge Community Education Centre. Žáci byli rozděleni do tří skupin a přenecháni britským kolegům. Po opravdu lehkém obědě nás čekala cesta do Portsmouth, kde jsme navštívili  Námořní  muzeum,  loď HMS Victory Horatia Nelsona a vyrazili na projížďku lodí přístavem Britského královského námořnictva. Počasí nám zatím přeje a doufáme, že vydrží celý týden.

21. 10. 2015

Ve středu jsme se probudili do typického anglického rána. Naštěstí nám to dopoledne nevadilo, žáky opět čekala výuka v centru. Odpoledne jsme odjeli do městečka Windsor, kde na nás čekal místní průvodce a velmi srozumitelnou angličtinou nás provedl po okolí. Žáci se dozvěděli o historii městečka, zámku a zvycích královny. Viděli jsme i budovu, kde se podruhé ženil princ Charles a své ano si tu řekl Elton John se svým partnerem. Bohužel prohlídka nezahrnovala vstup do zámku ani jeho zahrad, ale i přesto se nám podařilo zachytit královnu na procházce s kočkou. Bohužel kočka se nechtěla fotit (stejně jako někteří naši žáci) a na poslední chvíli se otočila.

22. 10. 2015

Poslední den ve výukovém centru si žáci užili, na závěr dostali certifikáty s potvrzením o absolvování třídenního jazykového kurzu. Po focení před centrem, jsme odjeli na prohlídku do přímořského městečka Hastings. Toto město je slavné pro své pašerácké jeskyně, které jsme si prošli. Uvnitř nás čekali voskové figuríny pašeráků, některé i dost strašidelné. Interaktivním způsobem jsme mohli získat informace o této době. Hastings je také známý jako rybářský přístav a je zde malé rybářské muzeum. Díky hezkému počasí jsme měli zastávku na bílých útesech Seven Sisters, kde byli žáci opravdu nadšeni z velkých vln a krásného výhledu.

24. 10. 2015

Poslední den nás čekala prohlídka Londýna. Sraz byl již v 7.20 a nikomu se nechtělo tak brzy vstávat. Do Londýna jsme dorazili před desátou hodinou a měli jsme velké štěstí, že jsme nestáli v koloně na dálnici M25, které se říká největší parkoviště Londýna. První zastávku jsme měli v Greenwich, kde se všichni vyfotili na nultém poledníku. Procházkou jsme došli k přístavišti, odkud jsme pluli lodí kolem některých památek (Tower of London, Tower Bridge, katedrála sv. Pavla, Globe – slavné Shakeaspearovo divadlo) až do Westminsteru. Prohlídka Trafalger Square a přilehlých uliček byla náročná. Všude bylo hodně lidí. Ze slavného náměstí se sochou admirála Nelsona jsme pokračovali do Downing street a k sídlu královny Buckinghamskému paláci (k naší smůle královna nebyla doma), dále Houses of Parliament s Big Benem a Westminster Abbey. Lodí jsme se vrátili k O2 aréně, kde na nás již čekal autobus. Celkem jsme po Londýně nachodili 13 kilometrů. Dohromady jsme autobusem najeli 3048 kilometrů a naseděli tam 54 hodin, po zajímavých místech jsme nachodili 35 kilometrů. Já osobně jsem snědla 3 kila hrášku, jako důkaz přikládám fotky  našich večeří. Děkujeme všem rodičům za skvělou spolupráci. A zejména děkujeme našim skvělým žákům za bezproblémový průběh celého pobytu. Budeme se těšit na další podobnou akci. Snad brzy. Foto a text Hana Zimmerhaklová, Petra Jarošová. Admistrátor stránek školy děkuje Hance a Petře za skvělou spolupráci při každodenních zprávách ze zájezdu doprovázených fotografiemi.

 

Externí fotogalerie


Zřizovatel školy

Oficiální webové stránky města Kladna

Dnes je: 30.9.2020

Svátek má: Jeroným

Zvonění

0. hodina7.00 - 7.45
1. hodina8.00 - 8.45
2. hodina8.55 - 9.40
3. hodina10.00 - 10.45
4. hodina10.55 - 11.40
5. hodina11.50 - 12.35
6. hodina12.45 - 13.30
7. hodina13.40 - 14.25
8. hodina14.35 - 15.20
9. hodina15.25 - 16.10