Back

Fotogalerie

HomeFotogalerie

Červen 2024

Italové v naší škole - 3.-5. 6. 24

V termínu 3. až 5. června jsme měli tu čest přivítat skupinu italských učitelek, které přijely v rámci mezinárodního programu Erasmus +. Cílem tohoto programu je sdílení zkušeností a nápadů mezi školami napříč Evropou. Učitelky jsou ze základní školy ve městě Manerbio na severu Itálie. Delegaci tvořila ředitelka školy, personalistka a učitelka anglického jazyka.

Jako první si italské kolegyně prošly celou školu, podívaly se do všech učeben, tělocvičen i kuchyňky. Byly nadšené nejen z vybavení našich tříd, ale také z přátelské a motivující atmosféry, která na naší škole panuje. Měly možnost se setkat s některými našimi učiteli a žáky, kteří jim ochotně poskytli informace. Při prohlídce školy se italské učitelky zajímaly i o způsob, jakým u nás probíhá integrace technologií do výuky.

Učitelky se během své návštěvy účastnily několika hodin zde na Norské, což jim umožnilo nahlédnout do našeho vzdělávacího systému a pedagogických metod. Velmi je zaujaly naše moderní výukové postupy a projektová výuka, která podporuje aktivní zapojení žáků do vyučovacího procesu. Velmi ocenily vysokou úroveň dovedností žáků v anglickém jazyce. Dále je zajímalo, jak pracujeme s žáky se speciálními potřebami a velmi se jim líbila naše relaxační místnost určená právě pro tyto žáky – Snozelen.

Součástí jejich programu byla také návštěva montessori školky a školy. V montessori škole měly možnost vidět, jak žáci aktivně pracují na pozemku školy a sami budují různé objekty, například kuchyni, hřiště nebo molo u tůňky. Velice oceňovaly, jak montessori metoda podporuje samostatnost a kreativitu dětí a to i ve školce.

Na závěr své návštěvy se s námi podělily o své dojmy a vyjádřily vděčnost za vřelé přijetí a inspirativní zážitek, který si z naší školy odvážejí. Oceňovaly zejména naši otevřenost k novým metodám a snahu neustále se zlepšovat a inovovat.

Jsme velmi hrdí na to, že jsme mohli italským kolegyním představit naši školu a doufáme, že toto setkání bude začátkem dlouhodobé spolupráce, která přinese obohacení oběma stranám.

Květen 2024

Jazykově sportovní kurz - 27.-31. 5. 24

V termínu od 27. 5. do 31. 5. se 25 žáků druhého stupně zúčastnilo jazykově sportovního kurzu s názvem Světadíly. Žáci během celého týdne pracovali s informacemi z různých kontinentů a jako hlavní výstup natočili video – večerní zprávy. Ty si můžete prohlédnout ve fotogalerii společně s dalšími fotkami. Kurz byl rozdělen na dva bloky. Dopoledne se žáci věnovali zdokonalování anglického jazyka a odpoledne sportovním aktivitám. Ve středu k nám přijelo The bear theatre divadlo, žáci shlédli hru s názvem Detectives a poté následoval čtyřhodinový workshop s režisérem tohoto divadla. Kurz se konal nedaleko Kladna, v obci Srby. Ubytováni jsme byli v hotelu Astra, kde jsme měli zajištěné zázemí pro všechny naše aktivity. Žáci měli celý kurz hrazený z projektu OP JAK.

ŠvP v Lubenci - 20.-24. 5. 24

V pondělí 20. 5. se třídy 3. C, 4. A, 4. C, 5. A, 5. B a 5.C vydaly na školu v přírodě do rekreačního střediska v Lubenci. Po hladkém průběhu cestu jsme se ubytovali a poobědvali. Počasí máme zatím slunečné a těšíme se na společné zážitky.

V úterý nás čekal orientační běh s úkoly, výlet do Lubence či přednáška o stáčení medu. Odpoledne se chystáme do minecraftového lesa a na vystoupení každé třídy. Moc se nám tu líbí a všechny aktivity si užíváme.

Ráno 22. 5. to na škole v přírodě v Lubenci nevypadalo na moc zábavný den. Vytrvale pršelo. Nezbylo nic jiného než si obléknout pláštěnky a pořádné boty a jít do toho. Na dopoledne byl připraven zážitkový zdravotnický kurz pod odborným vedením MUDr. Pekové. Paní učitelky a asistentky se zapojily jako figurantky, dispečerky záchranné služby a průvodkyně jednotlivých týmů.
Pro žáky bylo připraveno 6 stanovišť, která žáci postupně ve skupinách procházeli.

 • Diabetik – hypoglykémie
 • Tepenné krvácení – tlakový obvaz
 • Uštknutí zmijí
 • Puchýř na ruce (popálenina)
 • Zlomenina klíční kosti
 • Ploska nohy poraněná hřebíkem

Simulace zranění a maskování vypadalo dost realisticky. Zejména ošetřovat zranění, kde byla otevřená rána, nebylo úplně jednoduché a už vůbec to nebyl pěkný pohled. Žáci byli pohotoví a naučili se volat zdravotnickou záchrannou službu, kde je dispečer vedl a napovídal, co mají dělat. Nejdůležitější ze všeho bylo pochopit, že je potřeba se nejprve uklidnit, zapojit se, je lepší udělat alespoň něco nebo nedokonale, než z místa nehody utéct.

Byl to úplně jiný zážitek, než probírat první pomoc teoreticky. Žáci se shodli na tom, že tentokrát si ještě mnohdy nevěděli rady, ale příště už budou postupovat systematicky a budou si mnohem více věřit. Nakonec vůbec nevadilo, že šlo o deštivé dopoledne. A potom nás čekala koblížková párty s kouzelníkem!

Čtvrtý den dopoledne jsme strávili poznáváním okolí Lubence a utrácením posledního kapesného. Teď už jen zabalit, pořádně se vyřádit na závěrečné diskotéce a zítra se na všechny budeme těšit!

Poznej Kladno

Jde o akci s dlouholetou tradicí, které je určena pro žáky šestých tříd. Žáci prostřednictvím tohoto projektu poznávají netradičním způsobem historii města. Projekt je založen na dlouhodobé spolupráci týmů, které společně plní různorodé úkoly. Šesťáci se učí společně plánovat, volit vhodnou strategii.

Projekt se skládá ze dvou částí. Během první části týmy zpracovávají zadané úkoly v rámci hodin výchovy k občanství a druhá část je zábavná hra, která se odehrává přímo v centru města. Venkovní část pomáhají organizovat deváťáci. Na trase dohlížejí na bezpečnost svých mladších spolužáků a snaží se je podpořit. I letos je šesťákům podařilo objevit mnoho detailů, které by jinak běžně přehlédli. Akce je skvělou příležitostí pro vzájemné poznávání a spolupráci mezi žáky různých tříd.

Energylandie - 10. 5. 24

Jako každý rok jsme vyrazili s žáky druhého stupně do zábavního parku Energylandie.
Počasí nám přálo a užili jsme si teplý slunný den plný zábavy a času stráveného s kamarády napříč druhým stupněm.

Doprovod:
I. Herlíková
L. Mlchová
R. Krupková

Finále ŠFL 2024

V sobotu 4. května proběhl finálový víkend letošního ročníku ŠFL. Náš tým Nosorožců pod vedením pana učitele Šulce na turnaji obhájil první místo ze základní části a mohl se opět radovat z titulu. Všem gratulujeme a budeme se těšit u dalšího ročníku.

Více se dočtete v článku.

Duben 2024

Jazykový kurz v Bournemouth

V termínu od 28. 4. do 4. 5. vyjelo 30 žáků druhého stupně na výukový zájezd do Anglie, městečka Bournemouth. Žáci se budou dopoledne věnovat zdokonalování anglického jazyka v místní jazykové škole, odpoledne budou vyjíždět na výlety do okolí. Poslední den stráví v Londýně a navštíví jako nejznámější památky.

Anglie v číslech
Počet ujetých kilometrů: 3524  z toho 1000  po Anglii
Počet nachozených kilometrů: 55,78
Počet kroků: 75564
Počet hodin strávených v autobuse: 55
Počet navštívených míst: 13
Počet snězených chipsů: nekonečno

Francouzský den - 8. 4. 24

V rámci seznámení budoucích francouzštinářů ze tříd 6. A a 6. B připravili starší žáci z 8. A, B, C ochutnávku a prezentaci francouzských jídel. Promluvili o ingrediencích jednotlivých pokrmů, z jaké části Francie jídlo pochází, jak se název jídla vyslovuje a nabídli ho k ochutnání žákům ze 6. A a 6. B, kteří jídla následně hodnotili. Akce proběhla 8. 4. 24 v kuchyňce naší školy.

Březen 2024

Velikonoční trhy - 26. 3. 24

Pomlázka, kraslice, spousta dobrot,
živý koutek se zvířátky, tvořivé dílničky,
hudební vystoupení žáků 2. stupně…
Prostě vše, co k Velikonocům patří.

Sportovní soutěže v březnu

V březnu se naši žáci zúčastnili okresních kol v basketbalu, kde nejúspěšnější byli mladší žáci, kteří okresní turnaj vyhráli a budou naši školu reprezentovat v krajském kole. Další sportovní soutěží bylo okresní kolo v Olympijském víceboji, kde náš tým obsadil krásné třetí místo a medaile si odnesli i jednotlivci : Michaela Štíbrová, Johana Iliášová a Martin Chvalník, kteří také budou školu reprezentovat v krajském kole, v dubnu ve Slaném.

Recitační soutěž - 20. 3. 24

Ve středu 20. 3. odpoledne se konalo školní kolo recitační soutěže v knihovně naší školy. Zúčastnili se žáci celého 1. stupně, vždy dva zástupci z každé třídy. Soutěžilo se ve 3 kategoriích. Třem nejlepším v každé kategorii byl udělen diplom a drobná odměna.

Výkony v některých kategoriích byly velmi vyrovnané a chválíme tímto všechny žáky za skvělou domácí přípravu. Doufáme, že následná malá sladkost byla všem, kteří se neumístili, alespoň malou útěchou.

Výsledky :

Kategorie 1 :
 1. místo J. Fryjauf 1. B
 2. místo K. Řezníčková 1. A
 3. místo L. Kellersteinová 1. A
Kategorie 2 :
 1. místo P. Arlt 3. A
 2. místo E. Súkeniková 2. C
 3. místo M. Čepelák 2. A
Kategorie 3 :
 1. místo P. Borová 5. C
 2. místo J. Illiašová 5. C
 3. místo M. M. Poljakov 4. A
Zvláštní cena za umělecký přínos :
Nicole Drtinová 5. B

Exkurze na Francouzský Institut v Praze - 7. 3. 24

Dne 7. 3. 2024 navštívili budoucí zájemci o studium francouzštiny ze tříd 6. A a 6. B a dále pak stávající studenti francouzského jazyka ze 7., 8. a 9. tříd Francouzský Institut v Praze. Jakmile jsme dojeli na místo, měli jsme možnost ve francouzské kavárně v budově Francouzského Institutu ochutnat francouzské pečivo (quiche, croissant, pain au chocolat atp.) a dát si nějaký nápoj či výbornou kávu. Následně si šli mladší žáci prohlédnout mediatéku, která poskytuje širokému frankofonnímu a frankofilnímu publiku všech věkových kategorií bohatou nabídku nejrůznějších dokumentů: romány, komiksy, DVD, časopisy, učebnice francouzštiny… 
Starším žákům byl představen program “Mobilité”, který umožňuje zájemcům strávit až jeden rok na francouzské střední škole. Následně jsme všichni navštívili Cinéma 35, ve kterém nám byl promítnut film “Un vrai bonhomme” ve volném překladu (Vzmuž se). Film se žákům velmi líbil a ještě pár dní poté o něm diskutovali a sdíleli své dojmi. Film byl promítnut ve originále s českými titulky.  Cestou nazpět jsme se podívali na Václavské náměstí a prošli se kolem Stavovského divadla na Staroměstské náměstí, odkud jsme se po prohlídce orloje vrátili zpět do Kladna.

Únor 2024

Projekt kroužkovci

V únoru se vybraní žáci zúčastnili laboratorní práce na téma kroužkovci. Žáci měli možnost pracovat s živou žížalou, seznámit se s její morfologií, potravou a způsobem rozmnožování. Po teoretické části pracovali s živou žížalou – pozorovali její anatomii a pohyb. V praktické části se seznámili podrobněji s její anatomií, a to v rámci pitvy. Součástí práce byly PL a protokoly.

Přebory sportovních tříd v halovém víceboji - 21. 2. 24

Ve středu 21. 2. proběhla sportovní akce pro žáky našich sportovních tříd – halové přebory v atletickém víceboji. Žáci závodili ve sprintu na 50m, skoku do dálky, vrhu  a  v překážkovém běhu na 50m. Na závěr akce si všechny sportovní třídy daly závod ve štafetovém běhu.  Všichni žáci podávali velmi dobré výkony, u některých padly i osobáky.  Cílem akce bylo nejen sportování, ale i vzájemné poznávání se navzájem, výměna sportovních zkušeností a motivace do dalších sportovních aktivit. Všichni si sportovní den užili.

Den otevřených dveří - 20. 2. 24

Dne 20. února 2024 se na naší škole konal den otevřených dveří. V dopoledních hodinách se mohli zájemci z řad rodičů podívat přímo do vyučování.

Odpoledne pak patřilo prohlídkám školních prostor, kde si rodiče mohli prohlédnout naše vybavené učebny, tělocvičny a další zařízení. Pro budoucí prvňáčky a jejich rodiny jsme připravili zábavný program plný her.

Atmosféra byla plná pozitivní energie, která jen potvrzuje, že naše škola je skvělým místem pro vzdělávání a rozvoj dětí. Těšíme se na nové tváře, které se k nám připojí a budou s námi sdílet radost ze společného učení.

Školní florbalová liga - 17. 2. 24

Kompletní reportáž z herního dne si v Kladenském deníku můžete přečíst zde.

Slavnost psaní - 13. 2. 24

V úterý 13. února proběhla Slavnost psaní. Téma, které nás provázelo, bylo Čas. V příbězích se objevil v mnoha čekaných i nečekaných variantách. Autorské čtení příběhů nás všechny nadchlo. Atmosféra celého dopoledne byla příjemná, podporující a velmi tvůrčí.

Projekt Máchův Máj v barvě

Výstava obrazů žáků ZŠ Norská v OC Central Kladno

Srdečně Vás zveme do OC Central na výstavu výtvarně nadaných žáků 2. stupně ZŠ Norská.

Výstava potrvá od 12. února 2024 do začátku března 2024.

Na základě zhlédnutí filmového zpracování básně Máj (režie F.A.Brabec, 2008) a přečtení úryvků z tohoto Máchova díla byla vytvořena výtvarná kompozice, která doprovází jednotlivé zpěvy této lyrickoepické skladby.

Tohoto projektu se účastnili vybraní studenti 2. stupně ZŠ Norská pod vedením pana učitele Miroslava Mužíka, který byl nápomocen při výtvarném zpracování díla, paní učitelky Renaty Fouray, která žáky seznámila s textem a filmovým zpracováním díla, zatímco paní učitelka Milena Fabiánová zprostředkovala uskutečnění výstavy v OC Central Kladno a závěrečnou instalaci.

Děkujeme OC Central Kladno za možnost výstavu uskutečnit.

Tým ZŠ Norská

Muzeum literatury

Dne 7. února žáci 9. B navštívili Muzeum literatury. V průběhu exkurze bylo natáčeno video, které bude reprezentovat Muzeum literatury na mezinárodním utkání o nejlepší evropské muzeum roku 2024.
 

Leden 2024

Školní florbalová liga - 20. 1. 24

Kompletní reportáž z herního dne si v Kladenském deníku můžete přečíst zde.

Prosinec 2023

Představení Sv. Mikuláš

Žáci z dramatického kroužku připravili divadelní představení o sv. Mikuláši, které bylo v průběhu prosince odehráno celkem čtyřikrát – družině, dětem MŠ, rodině a přátelům. 

Herci si zaslouží velké díky za obrovské nasazení a za skvělé výkony. Doufáme, že se divákům představení líbilo.

Ve druhém pololetí se můžete těšit na inscenaci na téma klasických pohádek!

Vánoční laťka - 21. 12. 23

Poslední předvánoční den byl jako tradičně věnován akci Vánoční laťka. Zájemci z druhého stupně měli možnost poměřit své síly a zjistit, kdo přeskočí nejvyšší laťku. Zbytek žáků povzbuzoval své favority a užíval si s kamarády předvánoční atmosféru.

Vánoční trhy - 12. 12. 23

I letos jsme se v adventním čase měli možnost setkat na Vánočních trzích na Čtyřce. Trhy se konaly v úterý 12. prosince a zahájil  je hudební soubor složený z našich žáků, pod vedením pana učitele Schneidera a paní učitelky Fouray zpívali malí i velcí a hráli na strunné, dechové a další hudební nástroje. Pro návštěvníky byly připravené stánky, u kterých bylo možné dokoupit vánoční dárky, vyrobit si vánoční dekorace nebo vyzkoušet české vánoční tradice. Samozřejmostí byla pestrá nabídka občerstvení.

Děkujeme návštěvníkům, že si se s námi na chviličku v předvánočním čase zastavili, a organizátorům děkujeme za úsilí a čas, které přípravě letošních trhů věnovali.

Přejeme klidné a radostné prožití vánočních svátků, a v novém roce 2024 hodně štěstí a zdraví.

Adventní čtení - 11. 12. 23

V rámci adventního období se zájemci z 2. stupně  připravovali na společné setkání s dětmi z 1.-3. tříd, aby společně prožili magii tohoto období prostřednictvím pohádek.

Čtenáři na přípravných schůzkách pracovali s textem, zkoumali práci se svým hlasem tak, aby předávali kouzlo slov a příběhů. Výsledkem bylo, že se nejmladší školáci spolu s nimi nadšeně ponořili do světa pohádek, naslouchali pečlivě a vychutnávali si každé slovo.

Odměnou čtenářům byly úsměvy dětí a obrázky, které pro ně děti namalovaly.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na této krásné akci. Věříme, že naše setkání nejenže zahřálo srdce v chladných dnech před Vánoci, ale také posílilo pouto mezi dětmi a přispělo k vytváření pěkných vzpomínek.

Mikuláš - 5. 12. 23

V úterý 5. 12. 2023 proběhla tradiční Mikulášská nadílka na 1. stupni a v mateřské škole, kterou organizovali žáci devátých tříd pod záštitou žákovského shromáždění. Akce se vydařila, mladší žáci si odnesli zážitek a odměny podle jejich chování v uplynulém roce. Ještě jednou děkujeme žákům devátých tříd a paním asistentkách, které pomáhaly s organizací!

Vědomostní soutěž pro nadané žáky 3. – 5. ročník - 6. 12. 23

Finále vědomostní soutěže pro nadané žáky se konalo 6. prosince. Účastníci finálového klání vzešli z třídních kol, která proběhla v jednotlivých třídách 3., 4. a 5. ročníku.

V průběhu soutěže poměřovali žáci své znalosti v několika oblastech. Součástí bylo učivo vlastivědy a přírodovědy, českého jazyka, objevily se otázky zaměřené na vánoční tradice a všeobecný přehled žáků.

Všichni účastníci bojovali s nasazením, během soutěže byla přátelská atmosféra, žáci spolu komunikovali a spolupracovali napříč ročníky.

Vítězi se stali za 3. ročník Ondřej Hejnák, za 4. ročník Michal Matyáš Poljakov a nejlepším páťákem byl Vojtěch Jirásek.

Vánoční zájezd Wroclaw - 1. 12. 23

Wow a je to tady !!

Rok se s rokem sešel a my už sedíme v autobuse a vyrážíme směr Polsko. Jako celou řadu let před tím se vydáváme na vánoční zájezd. Tentokrát jsme zvolily něco nového, neznámého. A tak jsme napnuté, zda se dětem toto město bude líbit a budou tak nadšené jako vždy.

Nejprve se zastavujeme v místní Zoo. Je proslulá svým Afrykáriem. Pavilonem s podpořským světem. Když procházíme skleněným tunelem, proplouvají kolem nás rejnoci, obrovské mořské želvy i žraloci. A těch rybiček všech možných barev  a velikostí….

Druhou částí výletu je návštěva vánočního města. Vánoční Wroclaw je mnohem barevnější a na pohled pestřejší než jiná města. Trhy jsou veliké, rozprostřené do mnoha postranních uliček. Do nosu nám zavoní tradiční dobroty jako Bigos nebo ovoce v čokoládě. Po setmění krásně vynikne osvětlení a když nám začne ještě ke všemu sněžit, vánoční atmosféra je vážně tu.

Podle rozzářených očiček a štěbetání v autobuse je jasné, že si děti zájezd užily, nakoupily drobné dárečky a panuje dobrá nálada.

Tak zase za rok ……..     

Listopad 2023

Den ochrany obyvatelstva za mimořádných událostí 14. 11. 23

V úterý 14. 11. 2023 proběhl Den ochrany člověka za mimořádných okolností. Cílem tohoto projektového dne je teoretická i praktická příprava dětí na mimořádnou událost formou různých aktivit.  Den proběhl v rámci jednotlivých tříd nebo ročníků. Každý ročník měl hlavní téma, kterým se zabýval. 

Šesté třídy se zaměřily na všeobecné znalosti, seznámily se s mimořádnými situacemi, signály, evakuačními pravidly a základy první pomoci. Sedmé ročníky měly jako hlavní téma dopravní výchovu, zmapovaly dopravní situaci v okolí školy, zaměřily se na dodržování pravidel silničního provozu, procvičily si první pomoc při dopravní nehodě a někteří vyzkoušeli jízdu zručnosti na koloběžkách. Osmé ročníky se zaměřily na první pomoc v různých situacích. První pomoc si procvičily pomocí simulačních her. Mezi žáky osmých ročníků dorazili záchranáři, kteří se s nimi podělili o své zkušenosti a předali jim užitečné rady. Deváté ročníky měly zajištěnou exkurzi do hasičského záchranného sboru a zabývali se integračním záchranným systémem.

Říjen 2023

LEGO soutěž - 31. 10. 23

V úterý 31. 10. proběhla LEGO soutěž, kterou pořádali žáci z žákovského shromáždění prvního stupně. Soutěžící díky vědomostnímu kvízu nahlédli do oblasti moderní i historické architektury a uplatnili svoji fantazii a kreativitu při stavění z LEGO kostiček na téma Halloween.

OSV Pobyt

Ve dnech 15. – 18. 10. 2023 proběhl v Srbech osobnostně sociální pobyt 21 žáků. Tématem pobytu byla Cesta na Zakázanou horu (inspirováno dle knihy Veroniky Hurdové: Agnes a Zakázaná hora). Žáci se od nedělního do středečního odpoledne vydali na tuto cestu, během níž se měli seznámit nejen mezi sebou, ale i sami se sebou. Cílem bylo, aby všichni přítomní odhalili svůj dar (svou jedinečnost), kvůli kterému jsou potřebnou a žádanou součástí různých kolektivů.

Po příjezdu proběhly seznamovací aktivity a stanovení základních pravidel a program již mohl začít. První úkol měl být tím nejjednodušším – zrelaxovat se a naladit se na následující práci při řízené relaxaci. Poté již začal sebepoznávací blok, kdy se přítomní žáci zamýšleli nad tím, kým jsou. Ač se to zdá jako jednoduchá otázka, tak to až tak jednoduché nebylo.

V pondělí pokračoval sebepoznávací blok – žáci tvořili koláže, které je měly nějakým způsobem vystihnout a poté nám je představit. Také se tvořili společníci, kteří měli žáky na jejich cestě provázet (bohužel jen pár jich přežilo až do konce pobytu). Odpoledne jsme strávili v terénu s dalšími otázkami na tělo – například: Kdybyste věděli, kdy bude váš poslední den, změnili byste něco? Večer jsme se pak věnovaly odpočinkovým a sportovním aktivitám v bazénu.

V úterý se sebepoznávací blok pomalu prolínal i s blokem zaměřeným na spolupráci. Nejprve si žáci skládali komplimenty (sami sobě i navzájem), nalepili si je na zrcadlo a četli je sami sobě (a ostatním). Poté jsme se snažili objevit dary a jedinečnosti jednotlivých účastníků pobytu. Tvořili jsme společně sítě, na kterých se pak žáci mohli pohoupat a večer u ohniště pak všichni své dary představili.

Poslední den byl již zaměřený čistě na spolupráci. Menší skupinky bez verbální komunikace kreslili ostrovy, kde by rok byli schopni přežít. Také skládali obrázky a kooperovali s dalšími skupinami. Na závěr nás čekala reflexe a zpětná vazba.

Věříme, že si účastníci odnesli sami o sobě nějaké poznatky, nějaké nové přátelství a také (alespoň) pár příjemných zážitků.

O pohár MP Kladno

Letos v říjnu proběhla soutěž O putovní pohár ředitele Městské policie Kladno. Zúčastnili se žáci sedmých ročníků základních škol v Kladně. Naši školu reprezentovali dva chlapci a dvě dívky ze 7. C a vybojovali krásné 3. místo. Žákům gratulujeme a jsme rádi, že reprezentovali naši školu. 😊

Flag-fotbal - 17. 10. 23

Dne 17.10. naši školu navštívil trenér hry flag – fotbal, který vždy,  v dvouhodinovém bloku, seznámil všechny naše sportovní třídy s touto hrou. Žáci se naučili pravidla, zkusili si řadu průpravných aktivit a herních činností. na závěr akce si společně s trenérem zahráli flag – fotbalovou hru.

Tato hra řadu dětí oslovila a budeme ji zařazovat do hodin TV.

Legoland - 13. 10. 23 (3.-6. ročník)

Naše škola pořádá každé jaro školní zahraniční zájezd pro druhý stupeň. Letos jsme se rozhodly nabídku rozšířit a oslovit žáky prvního stupně. Dne 13.10. 2023 jsme se vypravili na zahraniční zájezd do německého Legolandu. Zájezdu se zúčastnilo 52 žáků z 3.-6. ročníku.

Vyjeli jsme velmi brzo ráno. V autobuse jsme si ještě trochu pospali a načerpali síly na celodenní chození po zábavním parku. Na místě nás čekalo krásné počasí. Sluníčko svítilo celý den a děti si užili atrakce a společný den s kamarády. Na závěr si většina zakoupila suvenýr na památku. Děti přijely domů unavené, ale nadšené a plné zážitků. Věříme, že si den užily a byly spokojené.

Moc děkujeme za krásné pozitivní ohlasy některých rodičů.

A my děkujeme kolegyním, které byly ochotné se zúčastnit a pomoci nám s organizací a zajištěním doprovodu pro tak velkou skupinku malých dětí  – děkujeme Katko a Míšo.

I. Herlíková, L. Mlchová

Den jazyků - 12. 10. 23

Naše škola je zapojena do programu Erasmus+, ke kterému patří i další akce. Jednou z nich je oslava Erasmus Days. Do této akce bylo zapojeno 53 zemí z Evropy i ze zámoří. K těmto oslavám jsme se připojili i my dne 12.10. projektovým dnem s názvem Den jazyků. Projekt byl zaměřen na státy Evropské unie. Celý den byl rozdělen do tří částí. V první části každá třída zpracovala informace, zajímavosti o daném státu a připravila různé aktivity pro své spolužáky. Ve druhé části se třídy navštěvovaly navzájem, prezentovaly své výtvory a zkoušely své znalosti o státech. V závěrečné části žáci své práce vystavili v hale školy, kde si je může prohlédnout také veřejnost. V hale školy byl také vytvořen Erasmus stánek, ve kterém žáci, kteří již měli možnost účastnit se výjezdu v rámci Erasmus+, sdíleli své poznatky a zkušenosti.  

Září 2023

Přespolní běh

Třídy 6.-9. ročníku se 19.9. zúčastnili tradičního závodu “přespolní běh”, který každoročně zahajuje sportovní soutěže základních škol. Na závod naše škola vyrazila se čtyřmi týmy po šesti členech v každém z nich. Zastoupení jsme měli ve všech kategoriích (mladší dívky, chlapci, starší dívky, chlapci).

Jak se závod hodnotí? Každé družstvo má možnost nasadit šest běžců do jedné kategorie. Nejlepší čtyři běžci závodu dané školy se evidují do výsledků podle svého umístění v závodu a čím menší počet v součtu čtyř běžců máte tím lepší pro váš tým. Závod se konal jako vždy za Aquaparkem Kladno v nedalekém lese a letos se zúčastnilo přes 12 škol z okresu. 

Hned na úvod začaly výborně naše děvčata z 6.-7. ročníků. Holky po skvělém závodě nestačily pouze na atletickou školu z 5.ZŠ a obsadily krásné druhé místo. Po děvčatech vyběhli na trať chlapci 6.-7. ročník a díky vyrovnaným výkonům všech šesti běžců chlapci dokázali porazit všechny své soupeře a došli si pro první místo. Závod starší děvčat z 8.-9. byl náš jediný bez medaile, i tak se holky statečně rvaly o medaile, a nakonec získaly krásné 5. místo. Na závěr dne šli do akce také starší chlapci, kteří jako jediní neběželi 1500m, ale čekala na ně trať dlouhá přes 3000m. Favoritem celého závodu byl náš Ondřej Polák, který už loni jako osmák závod vyhrál a letos o rok starší se neočekával jiný výsledek. Ondra nezklamal a od první chvíle závodu kraloval a doběhl si pro jednoznačné vítezství. V této kategorii naše škola měla dokonce v TOP20 hned všech šest závodníků z celkových 70 závodníků a chlapci s přehledem závod vyhráli. Obě kategorie chlapců jako vítězové postupují do krajského kola, které se bude v první půlce října konat v Mladé Boleslavi.

Adaptační pobyt 6. ročníku

Žáci a učitelé 6. tříd začali školní rok adaptačním pobytem. Hned po prázdninách první den vyrazili do Machova mlýna, kde je čekal program plný výzev. Už při nástupu do autobusu všichni dostali barevné pásky na ruce s úkolem, který měli zjistit během cesty. Při hledání odpovědí jsme se neformálně seznámili. Seznamování pokračovalo formou dalších zábavných her v malebné přírodě. Ubytovali jsme se v dřevěných chatkách a program Strážců přírody vypukl. Žáci v týmech zdolávali nejrůznější úkoly. Jeden z fyzicky nejnáročnějších byl průchod lanovým centrem. To byla teprve výzva! Žáci  byli velmi odvážní a s energií se pouštěli do všech úkolů. Večer bylo společné setkání, kde se každá třída zábavným způsobem představila ostatním. Ve večerních hodinách jsme vyrazili ještě do  kasina. Noc v chatkách byla velkým dobrodružstvím. Některým byla i zima. Ráno jsme se zahřáli rozcvičkou a dobrou snídaní. Pak byl připraven úkol, kde třídy zapojovaly jsou taktiku a spolupráci. Všechny zkušenosti jsme pak využili v šifrovací hře, která vyvrcholila společným rituálem přijetí šesťáků na 2. stupeň. Skvělé odstartování nového školního roku. 

Přejeme všem úspěšný školní rok. Ať se mám daří a je vám spolu dobře.

Ve škole je blaze

Před “ostrým” startem školního roku 2023/24 proběhlo v pátek 1. září již tradiční akce s názvem Ve škole je blaze. Každý rok chceme našim prvňáčkům a jejich rodičům zpříjemnit nástup školní docházky. Čekalo je dopoledne plné seznamování se se spolužáky, paní učitelkou a prostory školy, ale také mnoho zábavy, letos navíc v režii Honzy Ladry. Počasí nám přálo a jak můžete vidět na fotografiích v galerii níže, všichni si společné dopoledne velmi užili.

Budova